Z cyklu: Pomysł na zysk – WIELTON

Wraz z poprawiającym się szerokim rynkiem, poprawia się również wykres spółki Wielton. Do walki o zmianę niekorzystnego trendu przyłączył się wykres tygodniowy waloru. Również dzienny interwał na wykresie Wieltonu prezentuje się najlepiej od października ubiegłego roku. Piątkowa mocna sesja na walorze potwierdza siłę byków i możliwą dalszą wędrówkę w górę wykresu.

Zakup w ramach „pomysłu”, odbędzie się wraz ze spełnieniem warunku, jakim jest wybicie kursu powyżej zeszłotygodniowych maksimów ustanowionych przy cenie 6,85zł.  Kilkusesyjna konsolidacja z pierwszej połowy sierpnia ze swoim minimum przy 6,25zł pozwala nam umieścić zlecenie zabezpieczające poniżej tego poziomu, z kilkugroszowym buforem przy cenie 6,19zł.

Pierwsze silne opory jakie znajdziemy na wykresie waloru znajdują się przy cenie 8,40zł za akcję. To pozwala realnie myśleć o spełnieniu się pierwszej opcji sprzedaży z zyskiem przy stosunku zysk do straty 2:1. W naszej rozgrywce będzie to poziom 8,23zł.

Dla długoterminowych graczy, zakładających trwalszą poprawę  kursu i powrót do wyceny Wieltonu z przełomu roku, pozostaje wariant II.  Realizacja zlecenia take profit nastąpi w strefie oporów z początku bieżącego roku, a także konsolidacji z wakacji 2021 roku ( strefa 10-10,70zł).

Spółka:  WIELTON

Zakup : 6,86

Stoploss:  6,19zł           Strata: -10%

Takeprofit  I: 8,23zł       Zysk: 20%

Takeprofit  II: 10,24zł        Zysk: 50%

Stosunek strata /zysk 1:2 lub 1:5

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 6,86zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.