Zamet z kolejną próbą wybicia.

Kurs Zametu od ponad roku porusza się w trendzie wzrostowym. Od czerwca trwa tu konsolidacja. 13 listopada kurs w reakcji na wyniki otworzył się luką wzrostową. Wolumen był bardzo wysoki, jednak mimo sporego popytu, podaż okazała się tego dnia silniejsza. Wybicie z konsolidacji nie udało się a sesja zakończyła się czarną świecą. Kolejna świeca również była czarna i domknęła ona lukę. Po domknięciu luki kurs odbił i dzisiaj byki podjęły kolejną próbę wybicia. Jak na razie nie udało się jednak przebić maksimum świecy z 13 listopada. Jeśli się to uda, to pojawi się szansa żeby wreszcie na dobre wybić z konsolidacji dając tym samym sygnał do kontynuacji trendu wzrostowego. Ważnym wsparciem jest w tej chwili dołek jaki uformował się wczoraj na domknięciu luki. Kluczowe wsparcie to dolne ograniczenie konsolidacji w rejonie 1,43-1,48 zł.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Na interwale miesięcznym widzimy, że choć trend wzrostowy trwa od ponad roku, to z perspektywy długoterminowej odwrócenie trendu spadkowego nastąpiło stosunkowo niedawno. Teoretycznym długoterminowym targetem może być ATH z roku 2014. Oczywiście nie jest powiedziane, że kurs musi tam dojść. Pierwszy kluczowy opór jaki byki napotkają, jeśli uda się wybić z konsolidacji, będzie w okolicach 1,9-2 zł. Następna strefa oporu może być w okolicach 2,5 zł, a kolejne zaznaczone na czerwono będą powyżej.

Interwał miesięczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.