Zeneris z szansą na zmianę trendu.

Zakończenie maja nie napawa optymizmem.  Podczas dzisiejszej sesji doszło do bardzo mocnego ataku niedźwiedzi. Po wzrostach trwających od jesieni, jest to niewątpliwie zimny prysznic, który powinien nieco schłodzić nadmierny optymizm z jakim mieliśmy ostatnio do czynienia. Powiedzenie „sell in may and go away” samo ciśnie się na język. W takiej sytuacji jak obecnie, wiele spółek może odwrócić swoje trendy wzrostowe. Trzeba być więc bardzo ostrożnym. Mimo wszystko można jeszcze znaleźć wykresy, które wyglądają byczo.

Jeden z takich byczych wykresów uformował się na spółce Zeneris. W przeciwieństwie do szerokiego rynku, tutaj od lutego był trend spadkowy, natomiast od marca kurs poruszał się w konsolidacji. Podczas dzisiejszej sesji doszło do wybicia górą z tej konsolidacji, co jest sygnałem zmiany trendu na wzrostowy. Była strefa oporu w okolicach 6,40-6,65 zł jest teraz najbliższym wsparciem. Kluczowe wsparcie, to dolne ograniczenia zaznaczonej na niebiesko konsolidacji. Kluczowym oporem jest szczyt z lutego w okolicach 10,50-11 zł. Po drodze mamy opory niższego rzędu. Najbliższy z nich jest w okolicy 7 zł i dzisiaj kurs się na nim zatrzymał. Kolejne strefy oporów możemy wyznaczyć w okolicach 7,30 zł, 7,70 zł oraz 8,30 zł.

Interwał dzienny, wykres czteromiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

3 typy na 3 miesiące - wideo

czas czytania: 2 min.

Akcje Atrakcje: Suntech

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.