Akcje Atrakcje: Suntech

Kurs Suntechu jest w trendzie wzrostowym od roku 2019. Od lutego porusza się w konsolidacji, po silnym impulsie wzrostowym z końcówki zeszłego roku. Aktualnie znajduje się przy górnym ograniczeniu tej konsolidacji. Podczas ostatnich sesji, można było zaobserwować podwyższone wolumeny na świecach wzrostowych. W takiej sytuacji wydaje się, że wybicie górą z konsolidacji jest prawdopodobne, a jeśli tak się rzeczywiście stanie, to będzie to sygnał kontynuacji w trendzie wzrostowym.

Spółka: Suntech

Cena kupna:        7,20 zł (warunek - przebicie oporu)

Stop loss:            6,45 zł,   strata: -11%

Take profit I:      8,60 zł, zysk:     +19 %

Take profit II:     9,40 zł, zysk:     +29%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/1,7

Take profit II: 1/2,5

Za cenę kupna możemy więc przyjąć 7,20 zł, a za warunek kupna uznać przebicie maksimum świecy z 29 maja. W takiej sytuacji stop loss można ustawić poniżej minimum świecy z 1 czerwca, gdzie w przypadku wybicia zrobi się ostatni dołek. Jest to poziom 6,45 zł i jeśli sprzedamy akcje po tej cenie to stracimy około 10,5-11%.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Pierwszym oporem po wybiciu  będzie maksimum świecy z 3 lutego ale ustawianie tak bliskiego poziomu take profit nie miałoby sensu. Jeśli trend wzrostowy ma być kontynuowany, to przyjmujemy że kurs wybije ATH. W takiej sytuacji nie będzie już oporów cenowych, a potencjalne strefy podaży możemy wyznaczyć np. za pomocą zniesień Fibo. Pierwszy poziom take profit możemy więc wyznaczyć na 8,60 zł, czyli w mejscu gdzie wychodzi zagęszczenie bardzo ważnych zniesień 0,618 i 1,618. Zamknięcie pozycji w tym momencie da nam około 19% zysku, czyli więcej niż dopuszczalna strata. Drugi poziom take profit możemy wyznaczyć na kolejnym zagęszczeniu zniesień. Jest to okolica 9,40 zł i sprzedaż po tej cenie przyniesie nam 29% zysku. Można też oczywiście zastosować metodę trzymania pozycji dopóki trend wzrostowy będzie aktualny oraz podnoszenia stop lossów na coraz wyższe poziomy.

Interwał tygodniowy, wykres półtoraroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.