Akcje ATrakcje: Agora

Choć długoterminowy trend jest to od roku 2006 spadkowy, to od grudnia kurs jest w trendzie wzrostowym. Od maja przeszedł w stan konsolidacji, a w czwartek doszło do wybicia górą, co jest sygnałem kontynuacji trendu wzrostowego.

Spółka: Agora

Cena kupna:        8,78 zł

Stop loss:            7,35 zł,   strata: -16%

Take profit         11,70 zł, zysk:     +33%

Stosunek strata/zysk:

Take profit:   1/2

Jeśli kupimy akcje po cenie piątkowego zamknięcia, czyli 8,78, to stop loss, można ustawić poniżej minimum konsolidacji jakim jest dołek z 20 lipca. Za umowną cenę stop loss możemy przyjąć 7,35 zł, co dawałoby około 16% straty. Jeśli ktoś uważa, że taka strata jest dla niego za duża, to może wejść mniejszym kapitałem, ustawić stop loss nieco bliżej, albo poczekać na ewentualne cofnięcie po wybiciu. Takie cofnięcie może się zdarzyć ale oczywiście nie musi. Jeśli do niego dojdzie, to będzie można kupić akcje po niższej cenie i jednocześnie stop loss stanie się bliższy.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Poziom take profit możemy ustalić na szczycie z roku 2021 w okolicach 11,70 zł. Jeśli uda się sprzedać akcje po tej cenie, to zysk będzie wynosił około 33%, czyli dwukrotność straty dopuszczalnej na tej pozycji.

Interwał tygodniowy, wykres dwuletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 2 min.

Uwaga na sierpniowe niedźwiedzie!

czas czytania: 2 min.

Selena FM walczy z ATH.

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.