Selena FM walczy z ATH.

Długoterminowy trend wzrostowy trwa na Selenie od roku 2018. Aktualnie kurs atakuje historyczne maksima. Jest to bardzo poważny opór, który trzyma od roku 2008. Do tej pory po każdym spotkaniu z tą strefą kurs mocno zjeżdżał w dół. Także przebicie tego oporu może być trudne, zwłaszcza jeśli cały szeroki rynek wszedłby w korektę, po mocnych wzrostach jakie trwają od października. Jeśli byki kolejny raz nie zdołają przebić strefy, a następnie kurs przebije dołek w okolicach 22 zł oraz wzrostową linię trendu, wtedy cały długoterminowy trend trwający od roku 2018 może zostać zanegowany. Jeśli natomiast przebicie tak ważnego oporu się powiedzie, to będzie to bardzo pozytywny sygnał techniczny dający szansę na kontynuację trendu. Wtedy typowych oporów cenowych już nie będzie. Kolejnym potencjalnym miejscem zatrzymania może być zniesienie 1,13 w okolicach 32-33 zł.

Interwał miesięczny, wykres piętnastoletni:

Na wykresie dziennym widzimy, że spółka ma niestety bardzo niską płynność. Zdarzają się sesje kiedy nie dzieje się tu zupełnie nic. Także przy tego typu spółkach trzeba zachowywać ostrożność i nie wchodzić w nie dużym kapitałem.

1 sierpnia kurs wybił górą z konsolidacji i wygenerował impuls wzrostowy. Aktualnie mamy lekką korektę. Podczas wczorajszej sesji doszło do odbicia od wsparcia w okolicach 26 zł. Jeśli korekta ta miałaby się zakończyć, to zadaniem byków na najbliższe sesje będzie przebicie szczytu w okolicach 27,50 zł, a następnie szczytu w okolicach 28,50 zł. W przypadku przebicia obecnego wsparcia i pogłębienia korekty, kolejną strefę wsparcia będziemy mieli w okolicach 25 zł, a następną w okolicach 23,90 zł.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: Agora

czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: Unibep

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.