Akcje ATrakcje: Asbis

Kurs Asbisu był w trendzie spadkowym od listopada a jego kulminacja wypadła podczas wybuchu wojny w Ukrainie. Od tego czasu nie spadł poniżej marcowego dołka. Niedawno przebita została spadkowa linia trendu rysowana od lutego, która do tej pory dobrze się sprawdzała wyznaczając kolejne szczyty. Na uwagę zasługuje również wolumen, który zaczyna być wyższy na świecach wzrostowych niż spadkowych. Od dołka z 20 czerwca trwa lokalny trend wzrostowy. 8 lipca przebity został opór w okolicy 12,70 zł. Wybiciu towarzyszył podwyższony wolumen. Ostatnie sesje przyniosły cofnięcie po tym wybiciu, a podczas dzisiejszej sesji kurs odbił się od wsparcia oraz lokalnej linii trendu. Można to uznać za pokaz siły relatywnej na tle słabego rynku, co daje szanse na kontynuację lokalnego trendu wzrostowego.

Za cenę kupna możemy przyjąć okolice dzisiejszego zamknięcia czyli np. 13,15 zł. Stop loss można wyznaczyć poniżej ostatniego dołka np. na 11,95 zł. Jego realizacja przyniosłaby około 9% straty.

Pierwszy poziom take profit możemy wyznaczyć na poziomie marcowego szczytu na 15,50 zł. Sprzedaż po tej cenie dałaby około 18% zysku, co stanowiłoby dwukrotność dopuszczalnej straty. Jeśli uda się ten opór przebić, to kolejny poziom take profit możemy ustalić na 18 zł, gdzie mamy następny poważny opór. Jego realizacja dałaby około 37% zysku, co stanowiłoby około czterokrotność dopuszczalnej straty.

Spółka: Asbis

Cena kupna:        13,15 zł

Stop loss:            11,95 zł,   strata: -9%

Take profit I:     15,50 zł,   zysk:    +18%

Take profit II:     18 zł,       zysk:     +37%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/2

Take profit II: 1/4

Interwał dzienny, wykres czteromiesięczny:

Interwał dzienny, wykres dziesięciomiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.