Akcje ATrakcje: Bumech

Bumech jest kolejną spółką, dla której poprzedni rok był słaby, mimo trwającej na GPW hossy. W grudniu jednak spadki się zatrzymały i rozpoczęła się konsolidacja. Jak na razie brakuje jeszcze wybicia górą. Jeśli do niego dojdzie, to pojawi się szansa na odreagowanie spadków, a być może trend zmieni się na wzrostowy, jeśli nie w długim, to przynajmniej w krótkim terminie. Warto również zwrócić uwagę na wysoki wolumen podczas wzrostowej sesji z 24 stycznia oraz na idący w górę oscylator DiNapoli MACD. Są to przesłanki mówiące o tym, że wybicie górą jest możliwe.

Spółka: Bumech

Cena kupna: 18,80 zł (po wybiciu górą z konsolidacji)

Stop loss:            16zł,   strata: - 15%

Take profit I:       24,80 zł, zysk:   + 30%

Take profit II:     27 zł, zysk:         +45%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/2

Take profit II:  1/3

Z ewentualną decyzją o kupnie można się jeszcze wstrzymać i wejść po wybiciu górą z konsolidacji. Za umowną cenę przyjmujemy 18,80 zł. Umowny stop loss można ustalić poniżej konsolidacji np. w okolicach 16 zł. Daje on okoł0 15% straty. Pierwszy poziom take profit można ustalić na zniesieniu 0,618 i jego realizacja przyniesie około 30% zysku, czyli dwukrotność dopuszczalnej na tej pozycji straty. Drugi poziom take profit możemy ustalić na oporze w okolicach 27 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscu dałoby około 45% zysku, czyli trzykrotność dopuszczalnej na tej pozycji straty.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

Sunex z flagą na wsparciu?

czas czytania: 12 min.

Czy Eurosnack utrzyma wyniki?

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.