Akcje ATrakcje: KRKA

Kurs tej słoweńskiej spółki jest od wielu lat w długoterminowym trendzie wzrostowym. W tym tygodniu przebity został szczyt z roku 2022, który był do tej pory ATH. Jednocześnie kurs wybił z długoterminowej konsolidacji przypominającej trójkąt zwyżkujący. Mamy więc sygnał kontynuacji trendu wzrostowego i można to uznać za potencjalną okazję do kupna. Po wybiciu możliwe jest też cofnięcie do przebitej strefy, która teraz powinna pełnić rolę wsparcia. Także można też ewentualnie poczekać i zaczaić się z kupnem w okolicach 570 zł. Jednak nigdy nie wiemy, czy cofnięcie rzeczywiście się wydarzy, dlatego za umowną cenę teoretycznego kupna przyjmiemy piątkowe zamknięcie.

Spółka: KRKA

Cena kupna:        590 zł

Stop loss:            516 zł,   strata: -13%

Take profit I:      680 zł, zysk:   + 15%

Take profit II:     750 zł, zysk:   + 27%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/1

Take profit II:  1/2

Jeśli kupimy akcje po 590 zł to stop loss można ustawić w okolicach 516 zł. Byłoby to poniżej przebitej strefy ATH oraz dołków jakie uformowały się przed tym wybiciem. Odległość od ceny kupna wynosi około 13%. Pierwszy poziom take profit można na przykład ustalić na zniesieniu 1,618, czyli w okolicach 680 zł. Sprzedaż akcji po ten cenie dawałby około 15% zysku, czyli nieco więcej niż strata jaką dopuszczamy. Natomiast drugi poziom take profit można ustalić na zniesieniu 2, czyli w okolicach 750 zł. Zamknięcie pozycji w tym miejscu dawałoby około 27% zysku.

Interwał tygodniowy, wykres trzyletni:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.