Neuca walczy na ATH.

Kurs Neuci jest od wielu lat w długoterminowym trendzie wzrostowym. Aktualnie dotarł do szczytu z roku 2021, który jest jednocześnie ATH. Jest to bardzo ważny opór, na który trzeba uważać. Świeca majowa ma długi górny cień z fałszywym wybiciem w górę. Jest to negatywne zakończenie miesiąca. Na razie jednak rynek się tej świecy nie wystraszył i na początku czerwca mamy pozytywną białą świecę. Widać więc, że byki nie odpuszczają. Kluczowe jednak będzie zakończenie miesiąca. Jeśli uda się przebić maksimum świecy majowej, to będzie szansa na kontynuację trendu wzrostowego. Jeśli jednak świeca czerwcowa, podobnie jak majowa, będzie miała charakter podażowy, to sytuacja zacznie się robić niebezpieczna dla byków.

Interwał miesięczny, wykres czteroletni:

Ciekawie wygląda sytuacja na interwale dziennym. Od grudnia kurs poruszał się w konsolidacji. W końcu udało się wybić górą i był to sygnał kontynuacji trendu wzrostowego. Później doszło do korekcyjnego cofnięcia po wybiciu. Wolumen podczas tego cofnięcia był niski, co może potwierdzać jego korekcyjny charakter. Dzisiejsza świeca jest szczególnie interesująca, ponieważ kurs odbił od strefy wsparcia i stało się to przy wysokim wolumenie. Także można odnieść wrażenie, że byki mają przewagę. Teraz ich zadaniem jest przebicie szczytu w okolicach 970 zł.

Interwał dzienny, wykres roczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

Spotkanie z prezesem CStore - Dawidem Paszek

czas czytania: 3 min.

Akcje ATrakcje: KRKA

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.