Akcje ATrakcje: Noctiluca

Noctiluca jest w trendzie wzrostowym od debiutu na rynku New Connect w kwietniu zeszłego roku. Jest to jedna ze spółek, która nie poddała się wojennej bessie. Od sierpnia panuje tu szeroka konsolidacja w strefie trefie 85-130 zł. Aktualnie kurs zmierza w kierunku jej górnego ograniczenia a podwyższone wolumeny dają szansę, że może dojść do wybicia górą. Pierwsze podejście do oporu nie udało się ale cofnięcie nie było głębokie. Dzisiejsza świeca odbiła od najbliższego wsparcia, co oznacza że mógł powstać dołek. Takie dołki, które w ramach konsolidacji tworzą się przed oporami, często poprzedzają wybicie i jednocześnie dają możliwość na postawienie w miarę bliskiego stop lossa.

Za umowną cenę kupna przyjmiemy 124 zł, a za warunek kupna przebicie oporu w okolicy 123 zł. Także na razie można jeszcze poczekać. Jeśli dojdzie do transakcji kupna, to stop loss można ustawić poniżej najbliższego wsparcia np. na 110 zł. Daje to około 11,5% straty.

Pierwszy take profit możemy wyznaczyć na zniesieniu 1,618 mierzenia szerokości konsolidacji. Wychodzi to w okolicy 158 zł i daje około 26% zysku. Drugi poziom take profit może być bardziej odległy i zakłada zasięg wybicia mierzony całą szerokością konsolidacji. Jest to okolica 175 zł i daje około 40% zysku. Oczywiście nie jest powiedziane, że kurs nie może pójść wyżej. Po przebiciu ATH można stosować zasadę „sky is the limit” i trzymać akcje dopóki trend się nie wyczerpie, podnosząc jednocześnie stop lossy na coraz wyższe poziomy.

Spółka: Noctiluca

Cena kupna:        124 zł (warunek-przebicie oporu)

Stop loss:            110 zł,   strata: -11,5%

Take profit I:      158zł, zysk:   +26%

Take profit II:     175zł, zysk:   +40%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I:   1/2

Take profit II: 1/3,5

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.