Akcje ATrakcje: Wirtualna Polska

Kurs Wirtualnej Polski jest w trendzie spadkowym od listopada ubiegłego roku. W ujęciu długoterminowym można to jednak uznać za korektę trendu wzrostowego, który trwa od roku 2015. Aktualnie pojawia się  szansa na zmianę trendu średnioterminowego i powrót do trendu długoterminowego. Linia trendu rysowana od listopadowego szczytu została przebita. Aktualnie kurs zatrzymał się na oporze w okolicy 106 zł. Można go uznać za szyję oRGR, która w trendzie spadkowym jest formacją odwrócenia. Jeśli uda się przez nią przebić pojawi się sygnał zmiany trendu.

Spółka: Wirtualna Polska

Cena kupna:        107 zł (po przebiciu oporu)

Stop loss I:           106 zł,   strata:  - 6 %

Stop loss II:         92,2 zł strata: - 13,5%

Take profit I:       122 zł, zysk:    +13,5%

Take profit II:     150  zł, zysk:    +40%

Stosunek strata/zysk:

Take profit I: 1/1

Take profit II: 1/3

Kupna można więc dokonać po przebiciu strefy szyi np. w okolicy 107 zł. Stop loss można ustalić poniżej prawego ramienia np. na 92,2 zł. Dawałoby to około 13,5% straty. Jeśli taka strata jest dla kogoś zbyt duża może ustalić bliższy stop loss, na którym można sprzedać całość pozycji lub np. połowę. Taki bliższy stop loss można ustalić poniżej minimum piątkowej świecy np. na 101 zł. Jeśli np. w poniedziałek kurs przebije opór, to minimum świecy piątkowej może być najbliższym dołkiem. Realizacja bliższego poziomu stop loss dawałaby około 6% straty.

Pierwszy poziom take profit może być stosunkowo bliski i zakłada on dojście do strefy oporu w okolicy 122 zł. Sprzedaż po tej cenie dawałaby około 13,5% zysku. Jeśli uda się ten opór przebić, to drugi poziom take profit może być bardziej długoterminowy. Zakłada on dojście w okolice listopadowych szczytów na 150 zł. Sprzedaż po tej cenie przyniosłaby około 40% zysku.

Interwał dzienny, wykres dziewięciomiesięczny:

Autor: Łukasz Popławski

Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.