Z cyklu: Pomysł na zysk – KRUK vol.2

Radary „pomysłu” spoglądają dziś na spółkę Kruk, która walczy średnioterminowo o przełamanie niekorzystnego trendu.

Kruk w swoim długoterminowym położeniu znajduje się w trendzie wzrostowym. Jednak swoje historyczne maksima cenowe odnotował jeszcze w listopadzie 2021 roku. Kilkumiesięczna korekta ma szanse zakończyć się w najbliższy czasie, jeśli tylko popyt  odważniej zaatakuje poziomy 260zł za jeden walor spółki.

Właśnie przeforsowanie tego poziomu cenowego, będzie naszym warunkiem koniecznym do zakupu akcji. Dwuzłotowy bufor, oznacza realizację transakcji po cenie 262zł. Po zakupie zabezpieczymy pozycję zleceniem stop loss, tuż poniżej średnich kroczących wykresu dziennego, a także „okrągłego” poziomu 240zł.

Jeżeli nie dojdzie do realizacji ucieczki z waloru w ramach kontrolowanej straty,przejdziemy do milszych obowiązków, a więc realizacji zysku naszego „trade’u”. Zysk pierwszego poziomu zrealizujemy poniżej silnych oporów jakie widać na wykresie w strefie 316-320zł. 310zł będzie więc całkiem realną ceną po której zamkniemy naszą pozycję wzrostową.

Dla bardziej cierpliwych graczy, mamy opcję „podejścia” kursu w rejony historycznych maksimów cenowych w pobliżu 400zł. Pięciokrotność zysku do maksymalnej straty jaką założyliśmy w naszej strategii, uzyskamy przy cenie 379zł. Taki scenariusz wiąże się najprawdopodobniej z długoterminowym horyzontem inwestycyjnym.

Spółka:  KRUK

Zakup : 262 zł

Stoploss:  239zł                Strata: -9%

Takeprofit  I: 310zł          Zysk: 18%

Takeprofit  II: 379zł        Zysk: 45%

Stosunek strata /zysk 1:2 lub 1:5

Warunek! – Wybicie kursu do poziomu : 262zł.

Autor: Paweł "Kuzi" Kuźma
Longterm.pl

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Paweł Kuźma

Niezależny analityk rynku akcji. Specjalizuję się w analizie technicznej oraz zarządzaniu kapitałem i ryzykiem inwestycyjnym.
czas czytania: 9 min.

Konferencja Książęca Street 11

czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: Wirtualna Polska

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.