BANKI CIĄGNĄ GPW W GÓRĘ

Drugi bank, który pokazał wczoraj wyniki - BGŻ, niestety zawiódł (starta 1 mln) ale ma taki niski udział w indeksach (tylko 0,875% w WIG-Bank) że nie warto się tym zajmować. Istotną informacją był wzrost zysku całego sektora bankowego w I połowie 2012 roku o 1,9% do 7,94 mln zł. Jak wygląda sytuacja na indeksie reprezentującym nasz sektor bankowy?

Jak widać w tym tygodniu indeks przebił linię trendu spadkowego i jest bardzo duża szansa aby dojść do szczytów z ubiegłego roku. Dzisiaj wyniki pokażą: Handlowy, Enea,TVN, Kęty. A co się dzieje na Świecie? W Chinach produkcja przemysłowa wyniosła 9,2% wobec oczekiwanych 9,7%, ale było to odebrane przez rynek pozytywnie, gdyż zwiększa szansę na wprowadzenie programu stymulacyjnego. Dodatkowo, dowiedzieliśmy się że inflacja wynosi w Państwie Środka jedynie 1,8% rok do roku. Ta druga wiadomość jeszcze bardziej przybliża perspektywę kolejnej pomocy rządowej, o której uruchomieniu pisałem wcześniej wielokrotnie i traktuję jako niemalże pewnik. Wykres giełdy w Szanghaju:

Jak widać Szanghaj obronił podwójne dno i jest duże prawdopodobieństwo że będzie teraz dynamicznie rósł. Pisałem wcześniej że Chiny to nasz "szef" i to on daje zielone światło na wzrosty całej ekipie krajów rozwijających się (Brazylia, Rosja, Turcja, Węgry, Indie itd.) A Japonia?

Tam już prawie euforia - wzrosty w skali tego tygodnia grubo ponad 4% - czym się cieszą? Z tego co wszyscy - że nie jest tak źle jak spodziewali się jeszcze pół roku temu i że najprawdopodobniej nie będzie tak źle w przyszłości jak większość zakłada teraz. Kup raport z analizami 16 najlepszych spółek po wynikach za I kwartał (kolejny po wynikach za II kw. dostaniesz gratis), korzystając z bezpiecznego e-transferu lub płatności kartą kredytową poprzez serwis Dotpay.pl tutaj:

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 2 min.

Kolejny bank zaskakuje lepszymi wynikami

czas czytania: 2 min.

Kult obligacji umiera

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.