Był odlot będzie zjazd?

Odlot na spółkach konopnych trwa od piątku. Jest to związane z decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego o wydaniu zezwolenia na obrót hurtowy środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi przez spółkę THC Pharma. Spółka ta należy do grupy kapitałowej Cannabis Poland i jest stowarzyszona z Hemp&Heath. Po tej informacji kursy spółek konopnych odleciały. Bardzo mocne wzrosty trwały jeszcze w poniedziałek. Natomiast dzisiaj widać już wyraźne sygnały wyczerpania popytu i chęci do realizacji zysków. Nie oznacza to oczywiście, że wzrosty muszą się już definitywnie zakończyć, ale trzeba się liczyć z możliwością korekty. Ponieważ zmienność na tych spółkach jest w tej chwili bardzo wysoka, to po bardzo mocnych wzrostach spadki również mogą być mocne.

Cannabis Poland

Na wykresie tygodniowym widzimy, że kurs zatrzymał się na oporze, który nakłada się z psychologiczną ceną 1 zł.

Interwał tygodniowy, wykres pięcioletni:

Dzisiejsza świeca z długim górnym cieniem nie wygląda dobrze. Może ona zachęcać inwestorów do realizacji bardzo dużych zysków. Jeśli kurs będzie spadać, to najbliższym wsparciem jest minimum dzisiejszej świecy, które pokrywa się ze zniesieniem 0,50, ale po tak mocnych wzrostach wydaje się, że korekta powinna być nieco głębsza. Kolejnym wsparciem jest minimum świecy wczorajszej, które pokrywa się ze zniesieniem 0,618, a następne wsparcie to domknięcie luki.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Hemp&Health

Na wykresie tygodniowym widzimy, że kurs zatrzymał się na strefie oporu, która pokrywa się ze zniesieniem 0,38 mierzonym od szczytu z 2021 roku.

Interwał tygodniowy, wykres czteroletni:

Dzisiejszy pin bar niedźwiedzi wysyła jasny sygnał, że kurs się przegrzał i rozpoczęła się realizacja zysku. Nie wiemy jak długo ona potrwa i jak głęboka będzie ale na pewno nie jest to dobry moment żeby teraz wchodzić. Potencjalne strefy wsparć, to zniesienie 0,50, następnie domknięcie luki na zniesieniu 0,618, a później górna banda wybitej niedawno konsolidacji w strefie 0,38-0,44 zł.

Interwał dzienny, wykres czteromiesięczny:

Labocanna

W przeciwieństwie do Cannabis Poland i Hemp&Health, Labocanna nie zdołała jeszcze wybić górą z konsolidacji. Co prawda po górnym cieniu widzimy, że taka próba została podjęta, ale jak na razie, nie została ona zakończona sukcesem. Świeca tygodniowa, jak na razie, zatrzymała się na górnej bandzie konsolidacji i bardzo wiele będzie zależało od tego jak kurs zamknie się pod koniec piątkowej sesji, do której jest jeszcze dużo czasu i bardzo wiele może się tu zmienić.

Interwał tygodniowy, wykres trzyletni:

Dzisiejsza świeca zatrzymała się na zniesieniu 0,38, natomiast jej minimum wypada na zniesieniu 0,50. Jeśli będą spadki, to kolejne zniesienie 0,618 będzie w okolicach 0,51 zł. Spadki będą oznaczały, że kurs nadal tkwi w trendzie bocznym, natomiast jeśli uda się wybić górą, to pojawi się szansa zmiany trendu na wzrostowy.

Interwał dzienny, wykres trzymiesięczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.