Coś się ruszyło na małych spółkach

Przyjrzyjmy się wykresom - na początek SWIG80:

a teraz MWIG40:

A jeśli chodzi o spółki to niezłym barometrem koniunktury na giełdzie i generalnie w całej gospodarce jest konglomerat Romana Karkosika - Boryszew. Ja traktuję tę spółkę jako taką "Polskę w pigułce" - tam jest stal, chemia, samochodówka, handel - ponad 6000 pracowników w kilkudziesięciu firmach.

Nie należy zapominać że spółka ta, obok GTC, miała największe kłopoty ze wszystkich reprezentantów WIG20 i jeśli ona zaczyna odbijać to znaczy że za 6-9 miesięcy nastąpi wyraźna poprawa w realnej gospodarce. Jest już dostępny najnowszy raport z analizami 16 najlepszych spółek po wynikach spółek za I półrocze 2012 roku. Wyselekcjonowałem te najsilniejsze, najmniej zadłużone i najbardziej stabilne finansowo ale i najbardziej perspektywiczne, które mają szanse wyrobić sobie w przyszłości marki globalne. Teraz trzeba marzyć – bo jak nie teraz to kiedy? Kup raport z analizami 16 najlepszych spółek po wynikach za I półrocze 2012 a do końca miesiąca będziesz otrzymywał bezpłatne komentarze po sesji gratis!

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Największe obroty od roku nie licząc wiedźm

czas czytania: 1 min.

Ropa ponownie leci w dół

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.