Esotiq wróci do trendu wzrostowego?

Kurs Esotiq & Henderson porusza się w trendzie wzrostowym od października 2022 roku. W sierpniu tego roku rozpoczęła się korekta spadkowa, które ustanowiła dołek na początku października. Od tego czasu kurs wzrastał ale znajdował się poniżej spadkowej linii trendu rysowanej od sierpniowego szczytu. Niedawno została ona przebita, także pojawiła się szansa na zakończenie korekty spadkowej i powrót do długoterminowego trendu wzrostowego. Dzisiejsza świeca wybiła na podwyższonym wolumenie. Zatrzymała się na oporze w okolicach 36,5 zł, natomiast były opór w okolicach 35,80 zł jest teraz najbliższym wsparciem. Kolejne wsparcie jest w okolicach 34,5 zł. Jako wsparcie może działać również przebita linia trendu. Jeśli rzeczywiście korekta spadkowa się zakończyła i najbliższy opór zostanie przebity, to kolejny opór może być w okolicach 39 zł. Następny w okolicach 40 zł, a kluczowym oporem będzie szczyt w okolicach 42 zł.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.