Gigantyczne obroty na Render Cube. Czy co-op da kopa w górę?

Render Cube jest producentem gry Medieval Dynasty. Jutro zostanie dodana duża aktualizacja do gry, w której będzie między innymi tryb kooperacyjny tzw. co-op. W roku 2020, po wprowadzeniu trybu co-op do gry Green Hell, bardzo mocno wzrosła sprzedaż tej gry oraz kurs Creepy Jar, czyli spółki która była jej wydawcą i producentem. Nikt oczywiście nie jest w stanie przewidzieć czy tutaj będzie podobnie, tym bardziej że rok 2020 był specyficzny, ponieważ był to czas covida i trwała wtedy szalona hossa na gamingu, a gry sprzedawały się lepiej ze względu na lockdowny.  Ponadto Render Cube w przeciwieństwie do Creepy Jar nie jest wydawcą gry. Tym zajmuje się Toplitz Productions. Z drugiej strony Render Cube ma wyraźnie niższą kapitalizację, czyli 234 mln w porównaniu do 396 mln na Creepy Jar.

Podczas dzisiejszej sesji obroty wynosiły aż 1,93 mln. Jest to bardzo dużo jak na tę bardzo mało płynną spółkę. Z perspektywy analizy technicznej kurs od września przechodził korektę spadkową. Dzisiejsze mocne wzrosty, przy bardzo wysokim wolumenie, mogą być sygnałem do zakończenia tej korekty. Dzisiejsza świeca wybiła z krótkoterminowej konsolidacji, która trwała od 14 listopada. Przebita została również spadkowa linia trendu. Była strefa oporu w okolicach 203-206 zł jest teraz wsparciem i może być testowana, jeśli miałoby dojść do cofnięcia. Kolejne wsparcie to dołek w okolicach 186-192 zł. Teraz zadaniem byków jest przebicie stref oporu w okolicach 225 oraz 235 zł i jeśli się to uda, to może otworzyć się droga na ATH w okolicach 260 zł. Trzeba jednak pamiętać, że wykres giełdowy, po premierze co-opa, będzie zależał przede wszystkim od wykresu peaku oraz od ocen i miejsca na liście globalnych bestsellerów na platformie Steam. Tego z analizy technicznej niestety nie przewidzimy.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.