PolTREG wybił z konsolidacji.

Za nami spadkowa sesja na GPW. Pozytywnie wyróżniały się m. in. elektrociepłownie jak Będzin oraz Kogeneracja,  o której pisałem wspominałem 27 maja, a także biotechnologiczny PolTREG.

Kurs PolTREGu jest w trendzie wzrostowym od listopada. Od stycznia przeszedł jednak w stan konsolidacji. Drugiego czerwca niedźwiedzie podjęły próbę wybicia dołem, ale okazała się ona nieudana i świeca została ładnie wyciągnięta przy wysokim wolumenie. Od tego czasu kurs rósł aż w końcu wybił górą z trwającej od stycznia konsolidacji. Od kilku sesji wolumeny na świecach wzrostowych były wysokie, ale dzisiejszy przy wybiciu był jeszcze wyższy. Wygląda, więc na to, że jest tu duży kapitał, który jest zainteresowany kontynuacją trendu wzrostowego. Po wybiciu zawsze może dojść do jakiegoś cofnięcia. Była strefa oporu w okolicach 55,5-57 zł może teraz pełnić rolę najbliższego wsparcia. Kolejne wsparcie można zlokalizować w okolicach 54-54,5 zł, a następne w okolicach 50-51 zł.

Interwał dzienny, wykres dziesięciomiesięczny:

Kolejną strefę oporu w ramach trwającego trendu wzrostowego mamy w okolicach 65 zł, a kluczowy opór to ATH na podwójnym szczycie w okolicy 72 zł. W tych okolicach wychodzi również mierzenie równości odcinków. Impuls wzrostowy trwający od listopada do stycznia miał około 26 zł i jeśli obecny ruch miałby również mieć 26 zł, to jego zasięg jest w okolicy ATH.

Interwał tygodniowy, wykres półtoraroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 1 min.

3 spółki z potencjałem wzrostu ponad 50% LIVE!

czas czytania: 2 min.

Akcje ATrakcje: Auto Partner

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.