Przed sesją 31.07.2012

Parę dni temu brakowało na wykresie ostatniej spadkowej piątki ale kto powiedział że korekta nie może zakończyć się trójką? Teraz po fakcie można stwierdzić że to musiało powstrzymać WIG20 przed dalszym spadkiem - przynajmniej na chwilę:

Wspiera nas również sytuacja na walucie:

Gdzie możemy dojść krókoterminowo na WIG20? Uważam że przynajmniej do 2250 a w dalszej perspektywie na 2300 (test poprzedniego szczytu). Jest szansa żeby na tej "niewierze we wzrosty" tym razem wyjść z trójkąta górą i zaatakować wyższe poziomy (2500-2600). Na koniec jeszcze ciekawostka z USA

Powyższy udział procentowy byków w cotygodniowych ankietach, przeprowadzonych przez amerykańskie stowarzyszenie inwestorów indywidualnych (czyli leszczy) - ostatnio mieliśmy nawet odczyt 22% (sic!). Tak niskich odczytów jak widać, nie mieliśmy od sierpnia 2010 roku (miesiąc przed wprowadzeniem QE2). Dzisiaj ważne dane o 14 30 - dochody i wydatki Amerykanów. SPRAWDŹ SPÓŁKI PROWZROSTOWE NA TEN TYDZIEŃ

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 3 min.

Mario Draghi to Gandalf Biały?

czas czytania: 3 min.

Przed wystąpieniem Bena Bernanke

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.