QNA Technology odwróci trend spadkowy?

Dzisiaj parę słów o spółce, która na rynku New Connect jest notowana dopiero od pół roku. Mimo iż debiut z 14 grudnia był bardzo byczy, to po kilku miesiącach konsolidacji kurs wybił dołem i wszedł w trend spadkowy. Trend ten trwał do kwietnia. Następnie spadki wyhamowały a kurs wszedł w konsolidację. Próba wybicia dołem, z przełomu maja i czerwca, okazała się fałszywa. Po tej nieudanej próbie wybicia dołem zadziałał efekt sprężyny. Kurs najpierw mocno odbił, a następnie wybił górą z niebieskiej konsolidacji. Działo się to przy wysokich jak na tę mało płynną spółkę wolumenach, a na DP MACD pojawiła się dywergencja hossy. Formacja wygląda akumulacyjnie. Teraz górne ograniczenie niebieskiej konsolidacji jest potencjalnym wsparciem. Po wybiciu górą może ono zostać przetestowane. Kluczowym wsparciem jest strefa ATL w okolicach 28,20-30,40 zł. Ogólna sytuacja na wykresie jest pozytywna, ale są też pewne minusy. Po mocnych wzrostach z ostatnich kilku sesji kurs może być lokalnie wykupiony. Wczorajsza świeca, ze sporym górnym cieniem na strefie oporu, wyglądała niebezpiecznie, ale byki się jej nie wystraszyły i dzisiaj strefa ta została przebita. Nie udało się jednak trwale przebić wczorajszego maksimum. Choć maksimum dzisiejszej świecy jest nieco powyżej wczorajszego maksimum, to jednak dzisiejsze zamknięcie jest poniżej tego maksimum. Ważne jest jednak, że dzisiejsze zamknięcie jest powyżej wczorajszego zamknięcia. Fala wzrostowa jest aktualna. Najbliższe strefy oporu mamy teraz w okolicach 39,65 zł, a następnie w okolicach 41 zł.

Interwał dzienny, wykres półroczny:

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści.

Darmowy kurs inwestycyjny z XTB

źródło: xtb.com

We współpracy z XTB Albert ‘Longterm’ Rokicki przygotował również darmowy kurs inwestowania, podczas którego dowiesz się:

  • Na co zwracać uwagę przy selekcji spółek do portfela inwestycyjnego
  • Jakich błędów wystrzegać się przy samodzielnym inwestowaniu w spółki giełdowe
  • Jak rozpoznawać nadejście cykli giełdowych (hossa-bessa)
  • Jak poznać realną wartość wewnętrzną spółki giełdowej (nie mylić z ceną na giełdzie czy kapitalizacją!)

Prócz kursu od Alberta Rokickiego, otrzymasz w pakiecie również inne kursy, przygotowane przez specjalistów. Wiedza ta poprawi Twój komfort podczas inwestowania, niezależnie czy zdecydujesz się wyjść ze swoim portfelem za granicę, czy jednak pozostaniesz na naszym polskim podwórku.

>> Sprawdź szczegóły kursu<<

Załóż konto w XTB i korzystaj z braku opłat prowizyjnych od kupna i sprzedaży akcji i ETF przy obrocie do 100 000 euro miesięcznie.

>> Załóż konto z XTB i inwestuj w ETFy, akcje zagraniczne oraz z polski w jednym miejscu. Bez opłat transakcyjnych przy obrocie do 100 000 EUR miesięcznie. <<

Za promocję XTB otrzymujemy wynagrodzenie, które w żaden sposób nie wpływa na Twoje warunki umowy z nimi.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Author image

Łukasz Popławski

Niezależny analityk techniczny.
czas czytania: 3 min.

2626,3% zysku w 11 lat na polskiej giełdzie! Jak to osiągnęliśmy?

czas czytania: 1 min.

3 typy na 3 miesiące - nagranie wideo

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.