Spółki prowzrostowe na tydzień 10-14.12.2012

Zamieniam zatem długotrwały motor napędowy portfela, dając mu nieco odpocząć na mniejszą ale ostatnimi czasy przecenioną spółkę z WIG20 - Synthos. Miejmy nadzieję że w końcu jesteśmy świadkami właściwego wybicia na czołowej spółce chemicznej. Pozostałe spółki zawiodły ale ich zachowanie przypomina klasyczne "zaniżanie przed odpałem". Zetkama straciła 4,08%, Protektor zyskał 0,5%. Średnia strata za ubiegły tydzień wyniosła 0,40%. Po zmianie skład portfela prowzrostowego wygłąda następująco: Protektor, Synthos, Zetkama. Przypominam że powyższy portfel jest tylko swego rodzaju eksperymentem, polegającym na sprawdzeniu czy można pokonać rynek poprzez krótkoterminowe spekulacje, kierując się połączeniem analizy fundamentalnej z techniczną. Warren Buffett, Jim Rogers i inni najsłynniejsi inwestorzy potwierdzają jednak tezę że pieniądze na giełdzie zarabia się w długim terminie. Ci którzy są gwiazdami przez rok, dwa, spekulując na kontraktach czy walutach, potem trafiają najczęściej do aresztu po spowodowaniu gigantycznych strat swoich banków, o czym świadczą przykłady Jerome Kerviela z francuskiego Societe Generale, czy ostatni, chyba najbardziej głośny - słynnego "Wieloryba z City" z londyńskiego oddziału JP Morgan Chase. Przestrzegam zatem przed podchodzeniem do rynku z dnia na dzień, czy też z tygodnia na tydzień, gdyż to Warren Buffett jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie, a Jerome Kerviel siedzi w więzieniu. Jak chcesz skończyć Ty swoją karierę inwestorską zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Ja buduje od roku mój długoterminowy portfel złożony z najlepszych akcji z całej polskiej giełdy. Przyłącz się do mnie już teraz, kupując najnowszy raport z analizami 18 najlepszych spółek po wynikach za III kwartały tego roku,  płacąc naprawdę śmieszne pieniądze (wartość 10 puszek markowego piwa) -szczegóły po kliknięciu w poniższy link: shop/Raport-18-Najlepszych-Spolek-Po-Wynikach-Za-Ih-2014-R.html

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Bezpłatne szkolenia - może nie jest za późno?

czas czytania: 1 min.

Co czeka inwestorów w 2013 roku?

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.