Spółki prowzrostowe na tydzień 27-31.05.2013

Średni zysk w zeszłym tygodniu wyniósł zdrowe 4,79% i tym samym łączny zysk portfela po 47 tygodniach wzrósł do 24,66%. W tym samym czasie referencyjny WIG wzrósł o 14,8%, a WIG20 zyskał zaledwie 6,35%. Co warte podkreślenia, aż 12,5 punktów procentowych zysku (ponad połowa) zostało wypracowane w ciągu 2 ostatnich tygodni. Potwierdza to starą zależność Pareto 80/20, którą można przełożyć również na język giełdowy w ten sposób, że 80% zysków zostaje wypracowana podczas zaledwie 20% sesji. Według niektórych badań ta proporcja jest jeszcze bardziej przychylna ciągłej obecności na rynku, a udział najbardziej zyskownych sesji w proporcji jeszcze niższy. Pokazuje wyniki portfela już teraz, gdyż do pełnego roku jego trwania zostały zaledwie 4 tygodnie. Portfel spółek prowzrostowych założyłem 24 czerwca 2012 roku, kiedy większość obserwatorów wciąż obawiała się rozpadu Strefy Euro. Kończę go kiedy sytuacja w Strefie Euro została już praktycznie całkowicie opanowana a do wyjaśnienia pozostaje jeszcze tylko kwestia maleńkiej Słowenii, potrzebującej "zaledwie" 1 mld Euro ewentualnej pomocy. Wynik jaki na dzień dzisiejszy portfel wykazuje czyli 24,66%, potwierdza tezę że dobre spółki, mające ochotę wzrostów nawet w cyklu tygodniowym potrafią pobić szeroki rynek. Zostały 4 tygodnie do pełnego roku, więc zależy mi na osiągnięciu jak najlepszego performance-u tak aby przynajmniej zbliżyć się do zakładanych pierwotnie 50%. Cel bardzo ambitny ale cytując klasyka dopóki piłka w grze...stawiam ponownie na Azoty, CD projekt i Ekoexport, wychodząc z założenia że zwycięskiej drużyny się nie zmienia. UWAGA: prezentowany portfel spółek prowzrostowych nie ma żadnego związku z prowadzonym przeze mnie portfelem długoterminowym, który wykazuje obecnie znacznie lepszą zyskowność. Jeśli ktoś jest zainteresowany otrzymywaniem codziennych aktualizacji mojego długoterminowego portfela, wraz z codziennymi komentarzami po sesji to więcej szczegółów może znaleźć tutaj: shop/Abonament-Na-Codzienne-Komentarze-Gieldowe.html

Author image

Albert Rokicki

Niezależny analityk rynku akcji. Magister Ekonomii. Własny kapitał inwestuje na polskiej giełdzie od 2000 roku. Jestem inwestorem długoterminowym i będę zawsze to podkreślał.
  • Warszawa
czas czytania: 1 min.

Spółki prowzrostowe 20-24.05.2013

czas czytania: 3 min.

Analiza - Synthos

Pomyślnie zasubskrybowałeś Longterm
Świetnie! Następnie, dokończ proces zakupów, aby uzyskać pełen dostęp do Longterm
Witaj z powrotem! Zalogowano pomyślnie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, teraz masz dostęp do całej zawartości. Sprawdź swój e-mail, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.